træningshold

Fysioterapeutiske Træningshold

I skemaet herunder kan du se alle de former for fysioterapeutisk holdtræning AllerødFys tilbyder. Klik på holdnavnet for at læse om træningen. Klik på instruktørnavnet for at læse mere om instruktøren.

Mandag Hold Instruktør
09.00 - 09.50 GLAiD: Ryg  Saleh
09.00 - 09.50 GLAiD: Knæ og Hofte Jens
09.00 - 09.50 Styrke- og Balancehold Julie
10.00 - 10.50 Osteoporosehold Rie
10.00 - 10.50 GLAiD: Knæ og Hofte Saleh
11.00 - 11.50 Styrke og kondition - Blandet neurologisk hold Jens
11.00 - 11.50 Nakke og Skulder Lotte
11.00 - 11.50 Selvtræningshold Søren
11.00 - 11.50 Styrke- og Balancehold Søren
13.00 - 13.50 Parkinson og neurologi Ida
13.30 - 14.20 Styrke- og Balancehold Julie M
14.00 - 14.50 Jumping Fitness  Louise
14.30 - 15.20 Blandet styrke- og balancehold Søren
15.30 - 16.20 Styrke Ungdom  Emil
17.00 - 17.50  Stabil Ryg  Randy
17.30 - 18.20 Fitness: Skadesforebyggende træning Søren
18.00 - 18.50 Fysio Pilates Randy
18.00 - 18.50 Ryghold for øvede Micki
Tirsdag Hold Instruktør
09.00 - 09.50 Generel træning Lotte
09.30 - 10.20 Styrke- og Balancehold Søren
10.00 - 10.50 Seniortræning: Styrke, kondi og balance Micki
10.00 - 10.50 Fysio-Yoga   Julie
11.00 - 11.50 Styrke, balance og kondition Lotte
11.00 - 11.50 Parkinsonhold Rie
12.00 - 12.50 Senior Fit for Fight Emil
13.00 - 13.50 Seniortræning: Styrke, kondi og balance Saleh
14.00 - 14.50 Styrke- og Balancehold Rie
16.00 - 16.50 Fysio Flow Julie
16.00 - 16.50 Styrke og kondition - Blandet neurologisk hold Jens
16.00 - 16.50 GLAiD: Knæ og Hofte Saleh
17.00 - 17.50 Fitness: TRX Julie
18.00 - 18.50 Tryg med din ryg Emil
     
     
     
     
Onsdag Hold Instruktør
09.00 - 09.50 GLAiD: Ryg Saleh
09.00 - 09.50 Styrke- og Balancehold Rie
10.00 - 10.50 Ryghold Lotte
10.00 - 10.50 Seniortræning: Styrke, kondi og balance Saleh
10.00 - 10.50 Fysio-Yoga Julie
11.00 - 11.50 Sclerosehold Randy
11.30 - 12.20 Blandet styrke- og balancehold Søren
12.30 - 13.20 Efterfødselshold Julie
14.00 - 14.50  Blandet styrke- og balancehold   Julie
15.00 - 15.50 Styrke- og balancehold Lotte
17.00 - 17.50 Nakke og Skulder Randy
18.00 - 18.50 Funktionel træningshold Micki
     
Torsdag Hold Instruktør
08.30 - 09.20 Stabil Ryg Micki
09.00 - 09.50 Styrke- og Balancehold Søren
10.00 - 10.50 Styrke- og Balancehold  Julie
11.00 - 11.50 Selvtræningshold Søren
11.30 - 12.20 GLAiD: Knæ og Hofte Jens
12.00 - 12.50 Senior Fit for Fight Emil
12.30 - 13.20 Balance og stabilitet Jens
12.30 - 13.20 Styrke- og Balancehold Julie M
13.30 - 14.20 Parkinson og neurologi Ida
14.00 - 14.50 Styrke- og Balancehold Saleh
15.00 - 15.50 Cerebral Parese Emil
16.00 - 16.50 Knæhold - Torsdag Jens
16.00 - 16.50 Fysio-Yoga  Julie 
17.00 - 17.50 Ryghold Rie
17.00 - 17.50 Funktionel træningshold Julie
18.00 - 18.50 Tryg med din ryg Emil
     
     
     
Fredag Hold Instruktør
08.00 - 08.50 Ryghold Rie
09.00 - 09.50 Hensynstagen gymnastik Lotte
10.00 - 10.50 Seniortræning: Styrke, kondi og balance Micki
11.00 - 11.50 Parkinsonhold Rie
11.00 - 11.50 Styrke, balance og kondition Lotte
12.00 - 12.50 Styrke- og Balancehold Lotte
13.00 - 13.50 Fysiopilates Randy
13.00 - 13.50 Seniortræning: Styrke, kondi og balance Rie